Toto je archívna verzia webu, aktuálne informácie nájdete na www.sng.sk
English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Projekty

 

Archív projektov

Ako porozumieť digitálnym zbierkam Ako porozumieť digitálnym zbierkam
Ako porozumieť digitálnym zbierkam je spoločný projekt dvoch partnerských inštitúcií – Slovenskej národnej galérie (SNG) a nórskeho Sørlandets Kunstmuseum (SKMU), ktorý skúma, ako môžu digitálne technológie rozšíriť zážitok z návštevy galérie. Cieľom projektu je využiť princípy digitálneho storytellingu (digitálneho rozprávania príbehov) a umelej inteligencie pri práci s online zbierkami a zvýšiť tak zapojenie publika počas návštevy výstavy aj po nej.
 
EASTERN SUGAR EASTERN SUGAR

EASTERN SUGAR je medzinárodný, interdisciplinárny projekt súčasného vizuálneho umenia, s osobitým dôrazom na umelecký výskum. Projekt reflektuje aspekty nedávnej európskej histórie cez prizmu stavu cukrovarníckeho priemyslu v strednej Európe.

 
Umenie, zbierky a dáta bez hraníc Umenie, zbierky a dáta bez hraníc

Projekt Umenie, zbierky a dáta bez hraníc bude pracovať na spoločných cieľoch dvoch národných inštitúcií - Slovenskej národnej galérie a Nasjonalmuseet - otvoriť zbierky verejnosti a implementovať do nich digitálne technológie.

Trvanie projektu: jún 2016 – apríl 2017


 
Konsolidácia IKT nástrojov – Projekt zlepšovania elektronických služieb Konsolidácia IKT nástrojov – Projekt zlepšovania elektronických služieb

Slovenská národná galéria je jednou z inštitúcií, v ktorých sa realizuje nový projekt "Konsolidácia IKT nástrojov Ministerstva kultúry SR a podriadených inštitúcií". Projekt nám umožní zlepšiť vzájomnú elektronickú komunikáciu medzi rezortnými inštitúciami, čím sa zvýši aj úroveň elektronických služieb pre verejnosť.

2015

 
Soundwalk Soundwalk

Slovenská národná galéria prezentuje na Slovensku unikátny projekt audiohry pre mobilný telefón, vytvorenej špeciálne pre vysunuté pracovisko v Strážkach. Cieľom projektu je atraktívnou formou priblížiť históriu renesančnej pamiatky Kaštieľa Strážky.

2014

 
Hackathon SNG Hackathon SNG

Myšlienka zorganizovať Hackathon vyšla z jednoducho formulovanej premisy: SNG uchováva a vystavuje výtvarné umenie nielen v jeho materiálnej, ale aj digitálnej podobe, naše digitálne zbierky postupne otvárame verejnosti a chceme vytvoriť priestor pre ľudí, ktorí ho budú tvorivo využívať, alebo nám pomôžu pri vývoji digitálnych služieb.

2014

 
J. Schreiber & Neffen J. Schreiber & Neffen

Cieľom projektu bola digitalizácia vzorových kníh a katalógov firmy J. Schreiber&Neffen z rokov 1874 – 1945 za účelom zachovania významných dokladov z histórie stredoeurópskeho sklárstva ako európskeho kultúrneho dedičstva.


 
Digitálna galéria Digitálna galéria

SNG realizovala národný projekt Digitálna galéria, od 6/2011 s plánovaným ukončením 11/2015, v rámci Operačného programu Informatizácia spoločnosti, prioritnej osi 2 „Rozvoj pamäťových a fondových inštitúcií a obnova ich národnej infraštruktúry“, ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho Fondu Regionálneho Rozvoja.

Trvanie projektu: jún 2011 – november 2015

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2024  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter