Toto je archívna verzia webu, aktuálne informácie nájdete na www.sng.sk
English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Archív výstav

Od do

2023

Na kusy. Fragment a torzo vo výtvarnom umení Na kusy. Fragment a torzo vo výtvarnom umení Pezinok-Cajla
27. máj 2023 — 28. apr 2024
Výstava trvala 337 dní

Čím je pre dejiny a súčasnosť fragment? Ako a čo v ňom čítame? Fragment, časť, zlomok či torzo zobrazuje telo a vec zranenú, deformovanú, neúplnú, nedokonalú, ale i „krásu v zohyzdení“, obraz smrti, tragédie, revolúcie, erotiky, mementa a absencie. Zároveň má schopnosť pôsobiť na našu fantáziu, s pomocou ktorej si môžeme dotvoriť chýbajúcu časť, hľadať zmysel vtedy, keď je celok neznámy.

Home Sweet Home Home Sweet Home Ružomberok
13. máj 2023 — 8. sep 2023
Výstava trvala 118 dní

Autorky koncepcie postavili projekt poslednej výstavy pred zatvorením galérie a očakávanou rekonštrukciou na spolupráci s miestnou komunitou. Ľudia rôzneho veku, vzdelania či z rôznych profesií a sociálnych prostredí prostredníctvom minivýstav vecí, ktoré považujú za pekné alebo hodnotné a ktoré im spríjemňujú ich príbytky, nechávajú návštevníkov galérie nahliadnuť do svojho súkromného sveta. Do priestoru svojho fyzického domova, ale i vnútorného sveta svojich vkusových a hodnotových preferencií.

Máš umelecké črevo? Výstava finálových projektov na tému Jedlo Máš umelecké črevo? Výstava finálových projektov na tému Jedlo Bratislava
5. máj 2023 — 28. máj 2023
Výstava trvala 23 dní

Máš umelecké črevo? je medzinárodná platforma venujúca sa vzdelávaniu v oblasti umenia, ktorá každý rok organizuje súťaž pre žiacke tímy stredných škôl a gymnázií i vyšších ročníkov základných umeleckých škôl. Tohtoročná téma Jedlo sa na prvý pohľad môže javiť ako úplne všedná. V skutočnosti je stále aktuálna a ponúka množstvo pohľadov a možností, ako ju spracovať.

Gabriela Doľacká: Dcérenky Gabriela Doľacká: Dcérenky Ružomberok
13. jan 2023 — 7. máj 2023
Výstava trvala 114 dní

Aktuálna autorská výstava maľby Mgr. art. Gabriely Doľackej sa zameriava na diela tematizujúce stereotypy rodovo podmieneného postavenia a úlohy ženy. Doľacká sa opiera o vlastnú skúsenosť a pocity z prežívania takýchto situácií, čo ju privádza a motivuje k ironickým i sebaironickým reakciám na stereotypné očakávania ako všeobecný spoločenský fenomén.

Light Cube Light Cube Ružomberok
13. jan 2023 — 23. apr 2023
Výstava trvala 100 dní

Premena nefunkčnej White Cube na atraktívnu Light Cube, v ktorej sa ani Fulla nestratí. Vizuálni umelci z oblasti grafického dizajnu, animácie, videomapingu a vjingu panoramatickou projekciou zaplnia prázdne biele steny Galérie Ľudovíta Fullu umením v nehmotnej podobe, ktorému voda neublíži.

 

2022

Prológ. 12 farieb reality Prológ. 12 farieb reality Bratislava
11. dec 2022 — 31. dec 2023
Výstava trvala 385 dní

Konečne otvárame zrekonštruovanú Slovenskú národnú galériu! Jej novými priestormi vás po prvýkrát prevedie dvanásť tematických výstavných situácií. Uvidíte diela starého, moderného aj súčasného umenia vo vzájomných dialógoch a viac či menej prekvapivých vzťahoch. Cez netradičné spojenia diel z rôznych historických období sa chceme obzrieť za akvizíciami galérie za ostatných 30 rokov a predstaviť zbierky SNG v ich celej rozmanitosti. Veľkorysé inštalácie vám zároveň pootvoria dvere do pripravovaných stálych expozícií, ktoré budeme postupne sprístupňovať od roku 2023.

Prečo (ume)nie? Prečo (ume)nie? Bratislava
11. dec 2022 — 14. máj 2023
Výstava trvala 154 dní

Musí byť umenie vždy krásne? A musím mu vždy rozumieť? Kto je to umelec alebo umelkyňa?Môžem sa aj ja staťsúčasťou umeleckého diela? Môžem sa v galérii smiať? A prečo tam chodiť,keďje už všetko online? Potrebujú umelecké diela názvy? Môže si umenie vystačiť len so samotnou myšlienkou? Veď toto zvládnem urobiť aj ja!

Straty a nálezy. Expedícia do minulosti a budúcnosti Schaubmarovho mlyna Straty a nálezy. Expedícia do minulosti a budúcnosti Schaubmarovho mlyna Pezinok-Cajla
5. nov 2022 — 30. apr 2023
Výstava trvala 176 dní

Výstava Straty a nálezy sa z dramaturgie schaubmarovských titulov tak trochu vymyká. Hlavným výskumným a prezentačným objektom je totiž samotný Schaubmarov mlyn. Jeho dejiny, súčasnosť aj budúcnosť.

Heterotopia. Spomienky Premostenia SNG v digitálnej inštalácii Heterotopia. Spomienky Premostenia SNG v digitálnej inštalácii
15. sep 2022 — 4. dec 2022
Výstava trvala 80 dní

Ešte predtým, než otvoríme nový areál Slovenskej národnej galérie, sme sa rozhodli nahliadnuť do spomienok Premostenia – asi najvýraznejšej a najdiskutovanejšej časti galerijného komplexu. Digitálna inštalácia Heterotopia dáva priestor samotnému Premosteniu povedať, ako vidí seba a svet. To, čo o sebe počulo, ako ho formovala predstava architekta, dejiny a aura miesta, na ktorom sa nachádza. Všetko, čo sa do Premostenia zapísalo, sa zjaví aj človeku, ktorý sa naň pozrie alebo ním prejde.

Antimúzeum J.K. Antimúzeum J.K. Bratislava
15. sep 2022 — 4. dec 2022
Výstava trvala 80 dní

Vďaka ucelenej monografickej expozícii Júliusa Kollera spoznáte osobu a dielo jedného z našich najznámejších konceptuálnych umelcov, ktorých meno dlhodobo rezonuje aj v zahraničí. Expozícia vznikla presťahovaním súkromnej zbierky Kollerových diel z Antimúzea J.K., ktoré doteraz sídlilo na Zámočníckej ulici v Bratislave, do priestorov Slovenskej národnej galérie.

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2024  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter